Přejít k navigační liště

Adobe Photoshop – kurzy a návody zdarma

Co je Adobe Photoshop?

Pokud se alespoň trošku zajímáte o práci s počítačovou grafikou a úpravu fotek, už jste o tomto programu jistě slyšeli. Adobe Photoshop je profesionální nástroj na úpravu fotek, který používá mnoho fotografů a grafiků.

S tímto programem dokážete i z podprůměrné fotky vytvořit dílo hodné obdivů. Photoshop obsahuje všechny funkce, které k úpravě fotek a tvorbě grafiky potřebujete, ale bohužel pro začátečníky je kvůli obrovskému množství funkcí a možností, které umožňuje, obtížné tento program zvládnout.

Pro pokročilejší uživatele není problém ani změna denní doby na fotografii.
Pro pokročilejší uživatele není problém ani změna denní doby na fotografii.

Kde se práci s Photoshopem naučit?

Pro práci s Photoshopem existuje spousta kurzů, neboť je tento nástroj velice oblíbený a pro profesionální fotografy a grafiky je jeho ovládání téměř nutností. Z toho však vyplývá, že naprostá většina těchto kurzů je určena právě pro tuto skupinu uživatelů a jejich pořadatelé si za ně nechají dobře zaplatit. Nemusíte ale zoufat, protože naštěstí existují nadšenci, kteří se Photoshopu věnují a za své rady peníze nechtějí.

Videokurzy pro Adobe Photoshop

První kurz, který jsem pro vás našel, je už tradičně ze stránek Kurzů pro radost. Kurz vede profesionální fotograf Josef Cvrček, který se v oboru pohybuje přes 15 let a dokáže pomoci i těm, kteří s tímto programem zatím nemají zkušenosti.

Tento kurz je jediným profesionálně vytvořeným výukový kurz, který je alespoň částečně zdarma a má u uživatelů velký úspěch. Celkem obsahuje tři bezplatné lekce a dále pak placenou část, která ale vyjde levněji než naprostá většina podobných kurzů. Pokud vás kurz nezaujal, doporučím alespoň zhlédnutí úvodního videa, které vám ukáže jaká kouzla lze ve Photoshopu dělat a vysvětlí jak pracovat s uživatelským rozhraním.

První část kurzu je o délce 16 lekcí určena pro starší verzi CS 5.1 a později aktualizace obsahující dalších 53 lekcí je určena pro novější verzi CC 2017

V kurzu se dozvíte:

  • jaké je prostředí programu Adobe Photoshop
  • jak pracovat s nástrojem záplata a křivky
  • jak dělat základní úpravy fotografie
  • jak formátovat soubory
  • jak dělat černobílé fotografie
  • jak dělat retušování a zmenšování
  • jak se provádí maskování
  • jak na RAW, cameru RAW a panorama, HDR

 

Mini videokurz Adobe Photoshopu

Dalším souborem výukových videí, který vás provede hlavními funkcemi a triky Photoshopu, je šestidílný seriál na youtube, který se sice kvalitou nevyrovná předchozímu kurzu, ale pro začátečníky je to ideální možnost, jak se něco naučit. Celý seriál si můžete přehrát níže:

Kromě tohoto mini kurzu najdete na youtube samozřejmě mnoho návodů a videí typu “jak na to”, ale nic ucelenějšího jsem již nenašel, tudíž se teď odkloním od videokurzů a přejdu ke stránkám s návody.

Psané návody pro práci s Photoshopem

První návod, který jsem objevil, je na stránkách tutorials.cz. Tento návod je velice podrobný a prolnutý spoustou obrazových materiálů, díky nimž se v postupu určitě neztratíte. Krom návodu na stránkách najdete i doplňující články zabývající se Photoshopem a mnoho dalšího.

Další stránkou s návody, i když méně obsáhlou než předchozí, jsou návody pro Photoshop, ta obsahuje celkem šest článků. Poslední stránkou, o které se dnes zmíním, je blog grafické kreslení, který obsahuje velké množství tipů pro práci, které se můžou vždycky hodit.

Přidejte první hodnocení

Please, login to leave a review
Přidat na seznam přání
Video: 12 hodin
Úroveň: Začátečník

Archív