Přejít k navigační liště

Jedlé kytice

Jedlé kytice jsou krásný dárek

Pokud chcete darovat svým blízkým originální dárek, nebo si vytvořit originální ozdobu, ze které můžete ujídat, budou se vám jedlé kytice určitě líbit. Na rozdíl od běžných kytic poslouží tyto nejen jako krásné dekorace, ale mají i další užitek pro obdarovaného. Netradiční dárkové kytice mohou být vyrobeny z téměř libovolných materiálů.

Mezi ty nejpopulárnější patří ovoce, zelenina a bonbony. Pro pány pak mohou být atraktivním dárkem také kytice ze salámů, cigaret nebo třeba peněz. Své výtvory samozřejmě můžete tvořit podle vlastní fantazie, ale pokud se chcete inspirovat, podívejte se na návody, které jsem pro vás vyhledal.

Kurz netradičního vázání kytic

Jako první se chci zmínit o kurzu s názvem Jedlé kytice, ve kterém se naučíte vyrábět zajímavé jedlé aranžmá. Tento kurz vede zkušená aranžérka Marie Mužíková, která vás v prvních třech lekcích bezplatně seznámí s různými vazbami kytic z bonbónů. Pokud se ale budete chtít naučit vyrábět kytice z ovoce, zeleniny nebo cigaret, budete si bohužel muset připlatit za prémiový kurz.

 

Ukázka tvorby paní Marie.
Ukázka tvorby paní Marie.

.

 

Návody, videa a vše, co se může hodit

Protože u nás není aranžování jedlých kytic úplně běžné, odpovídá tomu i počet návodů, na které můžete narazit, a také fakt, že tento kurz je jediný svého druhu a jiný u nás nenajdete. Nyní se pojďme podívat, co dalšího nám internet nachystal.

Salámové a jiné slané kytice

Klobásovými či salámovými kyticemi jistě oslovíte hlavně mužskou část populace. Výhodou těchto aranžmá je, že i když jsou poměrně jednoduché na výrobu, tak pokud si s nimi dáte trošku práce, vytvoříte kvalitní a profesionálně vypadající výrobek, za který se určitě nebudete stydět.

První návod pro výrobu těchto kytic pochází z mimibazaru, kde naleznete krátký fotoprůvodce výrobou jednotlivých kvítků ze salámu a spoustu fotek hotových výrobků od uživatelů.

Další zajímavou inspirací pro vás může být toto krátké video o výrobě salámových kytiček.

Na závěr “slané části” tohoto článku vám chci dokázat, že tyto kytice lze vyrábět i bez větších zkušeností. Podívejte se na video tvůrkyně, která dokázala hned napoprvé vytvořit takovýto dárek k narozeninám pro svého kamaráda.

Výroba ovocných a zeleninových kytic

Najít návody pro výrobu ovocných kytic je podstatně těžší. Ač jsem se snažil nějaké najít, bohužel jsem moc úspěšný nebyl a musím se obrátit na vás s prosbou o pomoc s hledáním.

Vzhledem k předchozímu odstavci, kdy buď neexistují, nebo jsou k nenalezení vhodné české odkazy o jedlých kyticích, se musím odkázat na anglické návody z youtube. Nemusíte se jich ale obávat, pokud neumíte anglicky, stačí se jen pozorně dívat a z videí i tak zjistíte vše, co potřebujete.

V tomto videu je popsána výroba jednoduché ovocné a zeleninové kytice.

Autorka tohoto videa vám ukáže, jak jednoduše vytvořit ovocnou kytici za pomocí ananasu a melounu cantaloupe (můžete použít i jakýkoli jiný meloun).


A to nejlepší nakonec. Tento návod vám ukáže, co umí vytvořit mistr svého oboru.

 

Přidejte první hodnocení

Please, login to leave a review
Přidat na seznam přání
Video: 11 lekcí (1 hod. 54 min.)
Úroveň: Začátečník

Archív