Přejít k navigační liště

Kurz astronomie – poznejte tajemství hvězd

Bezplatný kurz astronomie

Láká vás zjistit, co se děje nad našimi hlavami? Chcete umět najít tu bájnou Polárku, která určuje sever a naučit se rozpoznávat jednotlivá souhvězdí a planety na obloze? Pokud se chcete o vesmíru dozvědět to a ještě mnohem víc, určitě můžete.

Objevil jsem opravdu zajímavý kurz, který je určen pro všechny milovníky vesmíru. Internetový kurz astronomie vytvořila pro zájemce Brněnská hvězdárna a je spolufinancován Evropskou unií, tudíž je dostupný bezplatně. Tento kurz je vhodný pro všechny zájemce o astronomii, ať už vlastní hvězdářský dalekohled či se chtějí dozvědět jen zajímavosti o vesmíru a obloze.

Celý kurz je rozdělen do dvou částí. V části s názvem Bez dalekohledu se dozvíte o základech pozorování oblohy a vesmírných objektech a dějích probíhajících na naší obloze. V části S dalekohledem je již potřeba vlastnit hvězdářský dalekohled, ale autoři slibují, že se tato investice vyplatí.

V průběhu kurzu můžete plnit doplňkové úlohy, které můžete konzultovat s instruktory. Celý kurz obsahuje několik desítek lekcí, k jeho absolvování je potřeba splnit 75 % úkolů. Tento kurz je svým rozsahem a detailností naprosto jedinečný a pro všechny milovníky astronomie je téměř povinností.

Přidejte první hodnocení

Please, login to leave a review
Přidat na seznam přání
Úroveň: Začátečník

Archív