Přejít k navigační liště

Základy práce s počítačem – kurz pro začínající uživatele

Pokud čtete tento článek, nejspíše nepatříte mezi uživatele, které chce tento kurz oslovit, ale je možné, že znáte někoho, kdo s počítačem nikdy nepracoval a chtěl by se to naučit. Jak jistě víte, v dnešní době je znalost alespoň základů práce s počítačem nezbytností. Počítače nám dokáží značně zjednodušit život a to ať už na něm pracujete, komunikujete s přáteli, nebo si jenom čtete zprávy. Sám už jsem jednoho člověka úspěšně naučil pracovat s počítačem a internetem a z vlastní zkušenosti vím, že může trvat poměrně dlouho, než se váš žák osamostatní  a nepotřebuje radit při každém drobném problému.

Základy práce s počítačem není tak těžké pochopit jak se na první pohled zdá.

Základy práce s počítačem pro začátečníky

Naštěstí na internetu existuje výukový software, který je zaměřen na začínající uživatele a podrobně jim popíše všechny základní činnosti, které by měl uživatel počítače znát. V kurzu se uživatel dozví naprosté základy práce s počítačem, například jak jej zapnout, ovládat klávesnici a myš a orientovat se v ploše, uživatel se také naučí náročnější činnosti jako jak se připojit k internetu, odeslat e-mail či základy práce s kancelářským balíkem MS Office. Kurz je vyučován na uživatelském prostředí operačního systému Windows 7.

Technické detaily

Hlavní výhodou tohoto programu je, že je kompletně namluven v češtině a s českými popisky. Jednotlivé lekce navíc obsahují animace, které názorně předvádějí probíranou problematiku. Celý kurz je naprosto zdarma a volně ke stažení.  Jeho jedinou nevýhodou aleje, že jej můžete spustit pouze na procesorech značky Intel. Ke spuštění kurzu budete potřebovat program Flash player a WinZip. Po rozbalení archivu stačí jen spustit soubor start.exe a kurz se spustí. Program je dostupný ve třech variantách: pro začátečníky, podnikatele a učitele.

Přidejte první hodnocení

Please, login to leave a review
Přidat na seznam přání
Úroveň: Začátečník

Archív