Přejít k navigační liště

Často kladené dotazy

Nejde spustit/nefunguje mi kurz, co s tím?

Budeme rádi, když nám napíšete, pokud máte s nějakým kurzem problém, ale bohužel naše stránky jsou pouze rozcestníkem a případné problémy na straně provozovatele bohužel nejsme schopni ovlivnit.

U kurzu mi nejde spustit další lekce. Co s tím?

Toto se týká hlavně Kurzů pro radost a některých dalších. Některé kurzy totiž probíhají stejně, jako byste na ně docházeli ve skutečnosti. To znamená, že po každé lekci dostanete čas (většinou 5-7 dní) na upevnění znalostí získaných v kurzu. Poté budete upozorněni na nové video. V případě Kurzů pro radost je možnost zakoupením prémiové části otevřít celý kurz ihned a již nebudete muset čekat.

 Jsou kurzy opravdu bezplatné?

V současnosti předěláváme jednotlivé články tak, aby obsahovaly pokud možno co nejvíce kurzů, odkazů na stránky a informací souvisejících s daným tématem. Chceme, abyste si mohli vybrat takový informační zdroj, který vám vyhovuje.

 1. Kurzy a návody zdarma – Za tyto kurzy neplatíte. Jedná se většinou o amatérsky, ale někdy i profesionálně zpracované kurzy a stránky s návody, které buď vytvářejí nadšenci, nebo vydělávají na provoz pomocí reklamy. Snažíme se, aby takových odkazů byla na tomto webu většina.
 2. Kurzy zdarma s prémiovým obsahem – Toto je další poměrně častý typ kurzů na těchto stránkách. První část kurzu (nejčastěji 3-4 lekce) vás uvede do problematiky a naučí základy, a pokud se budete chtít vzdělávat hlouběji, můžete si většinou za pár stokorun připlatit prémiový obsah. Velkou výhodou těchto kurzů je, že informace získané zdarma tvoří ucelený blok, se kterým můžete dále pracovat.
 3. Placené kurzy s ukázkou zdarma – Těchto kurzů u nás moc neobjevíte. Vkládáme je hlavně jako alternativu, pokud nenajdeme kvalitní obsah zdarma. Hlavní rozdíl oproti předchozím kurzům je v tom, že část poskytnutá zdarma vám neposkytne ucelené penzum informací. Jedná se například o lekci zdarma, případně týden výuky zdarma. Tyto ukázky slouží spíše k seznámení s prostředím kurzu než k výuce zdarma.
 4. Placené kurzy s žádným, nebo minimálním obsahem zdarma – Tyto kurzy v současnosti nemáme, ale může se stát, že pokud bude k nějakému tématu nedostatek kvalitních podkladů, vložíme do článku odkaz na placený kurz jako možnost pro ty, kteří to s daným tématem myslí vážně.

Poznámka: U kurzů třetí a čtvrté kategorie je vždy uvedena cena daného kurzu, u první a druhé kategorie cenu neuvádíme.

 

2 komentáře

 • Jindřich Kašpar

  Vážená, vážený, prosím o radu. Vnučka se učí na zobcovou flétnu, mám radost, že jí to těší, docela jí to jde. Překvapuji mne však, že po každém sebekratším hraní vždy nádechem (do plic) vdechuje zbytek vodní páry. Když jsem se jí zeptal, proč to dělá, tak mi odpověděla, že to tak má dělat, že je to součástí nauky o tomto hudebním nástroji. Samozřejmě mám strach, aby nevdechla něco, co by jí mohlo vážně ublížit, mám na mysli aby ji nestihl podobný osud jako např.: Káju Saudka. Děkuji mnohokrát za Vaši odpověď. S pozdravem Jindřich Kašpar

 • Dobrý den,
  potřebuji poradit, jak postoupit na vyšší úroveň. Již dávno jsem dokončila 5. úroveň a vyšší úroveň se mi nedaří otevřít.
  Děkuji za odpověď.
  Mary